5.9 C
Telšiai
Pirmadienis, 26 rugsėjo, 2022
HomePublikacijosFantominiai Lietuvos valdžios skausmai

Fantominiai Lietuvos valdžios skausmai

Date:

Tai, kas aktualu

Lemtinga diena ir karas prieš istoriją

Birželio 22-oji - diena, kai 1941-aisiais metais nacistinė Vokietija...

Lietuvos režimas irgi atsakingas už Ukrainos tragediją

Rusijos karinė operacija Ukrainoje yra tiesioginė Maidano perversmo pasekmė....

Русский перевод книги Альгирдаса Палецкиса

В России вышел русский перевод с литовского книги Альгирдаса...

Slapti „šnipų“ teismai, Berlynas susitars su Rytais, liūdnos Maidano metinės (video)

https://youtu.be/ILH7UtXP3uA Visuomeninio judėjimo „Teisingumo Aušra“ atstovai aptaria savaitės įvykius

Teisingumo Aušros turas po Lietuvą

2022 03 03 Dalyvauja: A. Paleckis, E. Švenčionienė, K. Juraitis https://youtu.be/3vq-Fhs7QZM
spot_imgspot_img

Kiekvienas Lietuvos valdžios veiksmas virsta eiliniu negailestingu savęs išpėrimu

Lietuviai – darbštūs ir ūkiški žmonės. Ir labai pragmatiški – savo naudos jie niekada nepraleidžia. Tačiau pastaruoju metu kažkas akivaizdžiai atsitiko. Jei ne su eiliniais lietuviais, tai su mūsų valdžia tikrai. Nes tai, ką išdarinėja Lietuvos valdžia sveikam protui labai prieštarauja.

Kas atsitiko – nežinau. Labai gali būti, kad ėmė ryškėti kažkokie fantominiai dar Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės skausmai (dažnas mūsų nacionalistų psichikos sutrikimas), kuriuos norėdama numalšinti Lietuvos valdžia nusprendė pradėti labai aktyviai reikštis tarptautinėje arenoje. Ir gaunasi jai tai labai nevykusiai. Maža to, beveik kiekvienas Lietuvos valdžios veiksmas virsta eiliniu negailestingu savęs išpėrimu taip viešai, kad jau visiems darosi nejauku.

Nežinau, apie ką svajoja Lietuvos politikai. Gal apie „laisvę ir demokratiją“ visame pasaulyje, gal apie Rusijos žlugimą (bent apie tai atvirai kliedi jau 32 metai „tautos tėvas“ Vytautas-Mažasis Landsbergis), o gal apie tai, kad performatuotoje pagal Vakarų politikų lekalus Rytų Europoje Lietuvai bus atriektas riebus pyrago gabalas, sakykime, Baltarusijos kontrolės pavidalu, o gal net teritorijų kažkiek pavyks prisidurti. Bėda tik ta, kad šios viltys nepasiteisina, o štai Lietuvos ekonomika labai nukenčia, o vėliau tai ima jausti ir tauta.

Tiek to, kova su Rusija jiems yra gėris. Lietuvai čia nieko naujo, Rusija Lietuvos konservatoriams liberalams nacionalistams negali neįtikti jokia forma: nei monarchijos, nei liberalios demokratijos respublikos, nei tarybinės valstybės pavidalu. Bet yra artimiausi Lietuvos kaimynai – Baltarusija. Ir net ne kaimynai, o iš tikrųjų broliška tauta, kartu su kuria Lietuva vienu metu sėkmingai kūrė dar vieną Rusijos valstybę. Baltarusijos ir Lietuvos santykiai visada buvo nuostabūs ir ekonomiškai abipusiai naudingi. Po TSRS žlugimo Lietuva greitai „atgavo sąmonę“, ne be Vakarų pagalbos, žinoma, jos ekonomika pradėjo augti. Tam labai padėjo geri santykiai su Baltarusija, kuri savo prekių tranzitu davė darbo Lietuvos geležinkeliams ir uostui. Ir viskas buvo gerai iki to momento, kai Lietuva nusprendė Baltarusijoje įvesti „demokratiją“. Santykiai ne šiaip pablogėjo – jie tiesiog išnyko. Dalis Baltarusijos krovinių ten iš inercijos vis dar eina per Lietuvą, tačiau šiems pervežimams jau taikomos sankcijos ir jie neišvengiamai baigsis, o tai žinoma suduos nepakeliamai sunkų smūgį Lietuvos geležinkeliams, o svarbiausia – Klaipėdos uostui, kuris gyvavo būtent Baltarusijos dėka. Kiek pinigų neteks Lietuvos biudžetas ir kiek žmonių neteks darbo – dar niekas neskaičiavo. Tikriausiai todėl, kad bijoma to rezultato, kurį galiausiai teks pamatyti.

Ir būtų gerai – tik Baltarusija. Galbūt kažkaip įmanoma išgyventi su Europos Sąjungos pagalba, nors ir ne be nuostolių. Bet Lietuva sugalvojo ir iš tikrųjų paskelbė „ideologinį karą“ Kinijai! Ir dėl ko! Dėl Taivano, kurio oficiali „ambasada“ atidaryta Vilniuje. Taivanas, nežiūrint į tai, kad jis labai ilgą laiką, kurstomas ir palaikomas JAV, egzistavo su pretenzija į atskirą valstybę, vis dar nėra pripažintas nei vienos pasaulio valstybės, net tų pačių JAV. Daugumos Vakarų valstybių jis laikomas neatsiejama Kinijos dalimi. Taip ir yra iš tiesų. Taivanas anksčiau ar vėliau tikrai grįš į savo „gimtųjų namų uostą“, kaip tai padarė savo laiku Krymas, tačiau Lietuvoje kažkam iš valdančių konservatorių ir liberalų šovė į galvą keista atskira nuomonė. Tik todėl, kad kažkas labai norėjo įtikti JAV. Ir užmiršo apie tai, kas nutiks jų pačių ekonomikai.

Ir visiems yra aišku, kad Pabaltijo nykštuko būgnų šokio Kinija ne tik nepajus, bet ir nepastebės. Jie paėmė trintuką ir tiesiog „ištrynė“ Lietuvą iš politinio pasaulio žemėlapio. Kinijai tokios valstybės nėra. O Lietuvą dar išbraukė ir iš muitų sistemos, nes jei tokios valstybės nėra, tai jos prekių taip pat nėra. O eksportas iš Lietuvos į Kiniją buvo ir gana nemažas. Jei ne savo gamybos prekių, bet yra daug gamyklų, priklausančių Vokietijos įmonėms, kurios gamina Lietuvoje gana didelį prekių asortimentą automobiliams – nuo atsarginių dalių iki įvairių priedų. Ir dabar šių prekių Kinijos muitinės sistema negali atpažinti dėl vienintelės priežasties – jos turi lietuvišką brūkšninį kodą ir yra parašyta Made In Lithuania.

Lietuvos konservatoriai liberalai dėl jiems būdingo protinio nepakankamumo dar nepajėgia suvokti savo antikiniškos politikos pasekmių. Tačiau to laukti ilgai nereikėjo. Vokietijos investuotojai, Continental, pavyzdžiui, jau įspėjo Lietuvos valdžios institucijas, kad bus priversti išvesti iš šalies savo gamybą, nes Kinija jiems yra svarbiausia ir pagrindinė rinka, kurios prarasti jie negali. Lietuvos Užsienio reikalų ministras G.Landsbergis kreipėsi paramos į Europos Sąjungą – sako, kad prieš Kiniją turi stoti visa Europa ir taip pademonstruoti solidarumo su Lietuva ženklus. Europos Sąjunga pritariamai patapšnojo Lietuvai per petį, pagyrė už drąsą … ir nieko nepadarė. Nes Lietuva maža, nors ir labai išdidi, o ES prekyba su Kinija didžiulė, nuo kurios Europa yra kritiškai priklausoma – tiek komerciškai, tiek finansiškai. Sunku įsivaizduoti ES ir Kinijos ekonominių santykių nutraukimo pasekmes. Didžioji depresija atrodytų kaip miela vaikiška pasaka.

Ir panašu, Lietuvos valdantieji konservatoriai liberalai pagaliau ėmė kažką įtarti, kad jų mėgstami santykių su Rusija metodai – rodyti nuogus užpakalius pravažiuojančiam traukiniui – santykiuose su Kinija yra lazda, kuri muša abiem galais per … konservatorių liberalų tuščias galvas. Lietuvos prezidentas „aukštas ir gražus“ Gitanas Nausėda neseniai paskelbė, kad visus sprendimus dėl Kinijos priėmė landsbergistų kontroliuojamas Seimas nepasitaręs su prezidentu, o tai yra neteisinga. Ir gali būti, kad šiuos sprendimus teks persvarstyti.

Tačiau labai gali būti, kad protas labai pavėluotai aplankė Lietuvos valdančiuosius. Nutraukti santykius lengva, o juos atkurti gali prireikti daugybės metų. Ir nežinia, kokiu būdu per tą laiką Lietuvos ekonomika kompensuos savo nuostolius. Greičiausiai įprastu konservatoriams liberalams, A.Kubiliaus „naktiniams reformatoriams“ būdu – paims iš JAV bankų kreditų už kosmines palūkanas, praskolins Lietuvą ir paskelbs, kad „suvaldė krizę“ – jie moka lėbauti tautos sąskaita, mes žinome.

Ir tai, kaip visada, pirmiausia guls ant eilinių lietuvių, dabartinių ir anūkų, pečių, kurie, kaip sakiau, yra darbštūs ir ūkiški.

***

Rusijos grėsmė: Lietuvos prezidentas sušaukė Valstybės gynimo tarybą

Dėl iš Rusijos kylančios įtampos regione ir būtinybės didinti Lietuvos saugumą, Prezidentas Gitanas Nausėda sušaukė Valstybės gynimo tarybą (VGT).

Mane žavi Lietuvos valdančiųjų tas begalinis noras išlaikyti labai orią veido išraišką, kai jie atrodo katastrofiškai juokingi. Jau net ir nejuokinga, kai valdantieji atkakliai nenori matyti realių grėsmių ir maitina tautą savo prasimanytomis.

Gynybos taryba turėtų būti kuo skubiau sušaukta dėl konservatorių liberalų keliamos egzistencinės grėsmės Lietuvai, kad būtų galima apsiginti nuo jų pačių. Atsistatydinkite, skelbkite priešlaikinius rinkimus, atsiprašykite Kinijos ir Baltarusijos, pradėkite atkurti ekonominius ryšius, nustokite griauti mūsų pačių ekonomiką ir verslą, baikite smaugti savo piliečius naujais mokesčiais ir kosminėmis kainomis. Tai yra tikroji grėsmė Lietuvai, valstybei, tautos gyvybiniams interesams. Konservatoriai liberalai, baikite tyčiotis iš iš savęs ir savo šalies! Jūsų cirkas jau nejuokingas net jūsų ištikimiausiems fanams nacionalistams iš Radžvilo partijos!

Kai tokie „patriotai“, tai ir priešų nereikia!

PIŠ moteriausybė, rusofobai prie vairo – mirtina grėsmė Lietuvos nacionaliniam saugumui!

Tik priešlaikiniai rinkimai ir totalinė Lietuvos delandsbergizacija gali išgelbėti Lietuvą!

Pilietis

Prenumeruokite naujienas:

- Never miss a story with notifications

- Gain full access to our premium content

- Browse free from up to 5 devices at once

Latest stories

spot_img