5.9 C
Telšiai
Pirmadienis, 26 rugsėjo, 2022
HomePublikacijosG. Lansbergio ir R. Šimašiaus fantazijos bei darbai

G. Lansbergio ir R. Šimašiaus fantazijos bei darbai

Date:

Tai, kas aktualu

Lemtinga diena ir karas prieš istoriją

Birželio 22-oji - diena, kai 1941-aisiais metais nacistinė Vokietija...

Lietuvos režimas irgi atsakingas už Ukrainos tragediją

Rusijos karinė operacija Ukrainoje yra tiesioginė Maidano perversmo pasekmė....

Русский перевод книги Альгирдаса Палецкиса

В России вышел русский перевод с литовского книги Альгирдаса...

Slapti „šnipų“ teismai, Berlynas susitars su Rytais, liūdnos Maidano metinės (video)

https://youtu.be/ILH7UtXP3uA Visuomeninio judėjimo „Teisingumo Aušra“ atstovai aptaria savaitės įvykius

Teisingumo Aušros turas po Lietuvą

2022 03 03 Dalyvauja: A. Paleckis, E. Švenčionienė, K. Juraitis https://youtu.be/3vq-Fhs7QZM
spot_imgspot_img

Gabrieliaus Landsbergio atotrūkis nuo realybės didėja kritiškai

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis naujienų agentūrai BNS pareiškė, kad – dėmesio! – Kinija turėtų būti supažindinta su teisinėmis savo veiksmų, kurių ji ėmėsi atsakydama į Lietuvos proamerikietiško konservatorių liberalų režimo įžūlius demaršus, pasekmėmis Baltijos respublikai. Škias, konservatoriai liberalai padarė neregėto įžūlumo išpuolį prieš Kinija ir pasaulio supervalstybė turėtų pagarbiai su tuo susitaikyti. Pasak Anūkėlio Nr.1, toks planas buvo pristatytas prezidentui Gitanui Nausėdai.

G.Landsbergio teigimu, Lietuva, tiksliau, konservatorių liberalų režimas, renka įrodymus, kad Kinija pažeidžia tarptautinių sutarčių taisykles, ir ketina juos pateikti Pasaulio prekybos organizacijai ir vėliau galbūt paduoti ieškinį. Anot Landsbergio, Lietuva šiame ginče gali tikėtis ir labai tikisi visos ES paramos. „Informuojame, kad Europa nepasidavė, seka situaciją, aktyviai ieško būdų, kaip situaciją išspręsti, taip pat ir teisinėmis priemonėmis“, – žurnalistams Seime sakė G. Landsbergis. Lietuva puikiai prisimena, kaip dar A.Kubiliaus „naktiniai reformatoriai“ surengė panašų teismo paskvilį prieš Gazprom’ą, reikalavo sumažinti parduodamų dujų kainą ir dar išmokėti kompensaciją už anksčiau pagal kontrakto sąlygas pirktas dujas. Žinote, kaip baigėsi šis kubilinių „amžiaus procesas“, kurį visokie valatkos, jakilaičiai ir kitokie tapinai, pakrikštijo nei daug nei mažai, o Dovydo dvikova prieš Galiotą?..

Taip, konservatorių liberalų užvirtą košę teko srėbti jau valstiečių koalicijai. Stokholmo arbitražas atmetė visas konservatorių liberalų susapnuotas pretenzijas, visus jų iš piršto laužtus argumentus, ieškinį atmetė visa apimtimi, Lietuva buvo priversta sumokėti Gazpromui visas bylinėjimosi išlaidas, dujas perka rinkos kainomis, moka vietoje fiksuotos buvusiame kontrakte 300 USD už 1000 kub/m nuo 1000 iki 2000 USD už tą patį kiekį ir turi labai prastą nepatikimos partnerės, su kuria niekas nenori turėti jokių reikalų, reputaciją. Tokio epinio užpakalio prispardymo joks Dovydas nuo biblinių laikų nebuvo patyręs. Tačiau nei gyvenimas nei istorija konservatorių liberalų nemoko.

Ministras teigė negalintis nurodyti konkretaus termino, kada galima tikėtis pirmųjų aiškių šių veiksmų rezultatų. Ir gieda tą pačią giesmelę – už visus Lietuvos konservatorių liberalų bukaprotiškai savižudiškus išpuolius prieš Dangaus karalystę turėtų atgailauti … Kinija!.

„Tikras deeskalavimas visų pirma priklauso nuo Kinijos. Kol kas negalime žinoti, kada Kinija gali imtis tam tikrų veiksmų. Tikimės greito termino, bet gali būti ir kitaip“, – perspėjo G. Landsbergis. Jį, alternatyviai apdovanotą, taip pat ima persekioti slogus įtarimas, kad Raudonasis Drakonas gali turėti kitokią nuomonę ir ji gali labai nepatikti V.Landsbergio lysvės augintiniams. Padėtį gelbsti jau 30 metų sąjūdiečių taikomas ir labai jų mėgstamas atsakomybės principas – visus sprendimus priima konservatoriai liberalai, pajamas pasiima taip pat jie, na o visos išlaidos, kaštai, nuostoliai atitenka Lietuvai, paprastiems lietuviams, arba, kaip juos neseniai įvardino Patriarchas Nr. 1, „šunaujai, jedinstvininkams ir fašistams“. Patogu ir pelninga.

Be kita ko G.Landsbergis dar pridūrė, kad Lietuvos valdžia nesiruošia pervadinti oficialios Taivano atstovybės Vilniuje, dėl kurios atidarymo prasidėjo Kinijos ir Lietuvos respublikos konfliktas. „Ne, valdžia neplanuoja trauktis“, – patikino G. Landsbergis. Ministras ragino „atverti naujas rinkas, naujus partnerius, stiprinti senas partnerystes su JAV, kurių strateginė parama yra gyvybiškai svarbi“.

Tokiu būdu, turime klasikinį Lietuvos konservatorių liberalų nešvaraus verslo algoritmą – valdanti nusikalstama antikliaudinė konservatorių liberalų chunta neketina dirbti taip, kaip ją įsakmiai įpareigoja Lietuvos Respublikos Konstitucija, ant kurios padėję ranką jie kaskart melagingai prisiekia „prisiekiu gerbti ir vykdyti jos Konstituciją ir įstatymus, prisiekiu visomis išgalėmis stiprinti Lietuvos nepriklausomybę, sąžiningai tarnauti Tėvynei, demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei“.

Valdančiai klikai valdžia yra tik galimybė užsidirbti pardavinėjant Lietuvos nacionalinius interesus ir jie skuba išnaudoti savo kadenciją savanaudiško pasipelnymo tikslu kiek tai įmanoma. Per 30 metų „nepriklausomybės“ dar nei viena antiliaudinė konservatorių liberalų vyriausybė nei karto nestojo prieš teismą už antivalstybinę veiklą, nežiūrint į tai, kad jų nusikalstamo veikimo pasekmėje Lietuva degradavo, buvo deindustrializuota ir neteko trečdalio savo gyventojų.

Kai nėra skatinančio ir mobilizuojančio personalinės atsakomybės už savo veiksmus jausmo, bet kurio konservatoriaus liberalo apetitas tautos turtui auga, savisaugos instinktas slopsta, atotrūkis nuo realybės katastrofiškai didėja.

Sakoma, įžūlumas yra antra laimė. Tačiau ši taisyklė santykiuose su drakonu dar nėra pasibaigusi laimingai nei vienam nutrūktgalviui…

***

Lietuvos sostinės meras: Vilniaus centre stovintys „Maskvos namai“ bus nugriautas

Vilniaus centre esantis „Maskvos namų“ pastatas bus nugriautas, sausio 20 dieną pareiškė meras Remigius Šimašius. „Maskvos namai bus demontuoti. Jei kas nors klaus, kodėl griaunamas beveik baigtas pastatas, ar jo neįmanoma pritaikyti kitoms reikmėms – jis pastatytas aukštesnis, nei leistina, architektūriškai svetimkūnis, funkciškai neišbaigtas bei neracionalus“, – feisbuke porino R. Šimašius.

Kai Lietuvos piliečių delegacijos, reaguodamos į Lietuvos daugumos žmonių lūkesčius ir jau pribrendusią gyvybiškai svarbią būtinybę, bando nuteisti geros kaimynystės tiltus su savo istorinėmis Rytų kaimynėmis, valdanti konservatorių liberalų klika daro viską, kas prieštarauja tautos nacionaliniams interesams, JAV ambasados įsakymu sprogdina ir griauna bet kokią galimybę išsaugoti saugumą ir taiką regione, atitolinti karinio konflikto galimybę.

Vilniaus meras įeis į miesto istoriją „grioviko Šimašiaus“ pavadinimu. Šis veikėjas, liberalas iki kaulų smegenų, rusofobas psichiatrinės klinikos lygyje, savo laiku tinkamu momentu atsiribojęs nuo už korupciją teisiamo savo lyderio Eligijaus Masiulio – (tai ne išdavystė, o talentas numatyti ateitį, sako liberalai), pasižymėjo tuo, kad antitarybinės psichozės užvaldytas ir rusofobijos skatinamas nuolat darkė Vilniaus istorinį paveldą ir lyg neandartalietis švaistėsi kuoka, griovė tarybiniu laikotarpiu pastatytus paminklus. Taip jis 2015 metais nugriovė aukštos meninės vertės paminklų ansamblį ant Žaliojo tilto. Dabar ten tuštuma, kurią kartas nuo karto puošia nepadorios ir atstumiančios instaliacijos. Paskui R.Šimašius ėmėsi griauti paminklą lietuvių literatūros klasikui Petrui Cvirkai. R.Šimašius ilgai matavosi, ruošėsi, svarstė, kaip pelningiau prastumti po šio nusikaltimo atsilaisvinusį sklypą prestižiniame Vilniaus rajone savo partiečiams ir pagaliau 2021-11-19 smogė kuoka per nuostabų žymaus lietuvių skulptoriaus Juozo Mikėno šedevrą. Ir šlovingos kultūros paminklas prieš barbarą R.Šimašių neatsilaikė.

Savo laiku, pikti liežuviai šneka, R.Šimašius buvo pridėjęs savo leteną ir prie Lietuvos valstybingumo simbolio Gedimino pilies, kuri buvo restauruota tarybų valdžios metais 1949 metais. Miesto liberalai susirinko ir nutarė, kad reikia iškirsti Gedimino pilies šlaitą sutvirtinančius želdinius, neva, nesimato pakankamai pats bokštas. kaip tarė taip ir padarė – iškirto apsauginius pilies šlaito želdinius. Atsitiko tai, dėl ko įspėjo tarybiniai lietuvių mokslininkai – šlaitas ėmė slinkti žemyn, bokštui iškilo grėsmė sugriūti. Buvo męstos didelės pajėgos ir dideli pinigai, kad sustabdyti šį katastrofišką šlaito slinkimą. Ši Vilniaus savivaldybės išradingų ir vikrių liberalų avantiūra brangiai kainavo visiems , tačiau dar nei vienas šios avantiūros autorius nėra paviešintas, ir nestojo prieš teismą – bo visi savi.

Dabar R.Šimašius užsimojo nugriauti pastatą „Maskvos namai“, nors leidimą jį statyti išdavė pati Vilniaus savivaldybė, projektas buvo suderintas, patvirtintas, gautos visų priežiūros institucijų sankcijos. Pastatas buvo pastatytas, pinigai išleisti ir čia ateina liberalas ivanuškos kvailelio veidu ir sako, ne, baigtą statyti pastatą reikia nugriauti! Kodėl?! – paklaustų bet kuris normalus savininkas, investuotojas, viskas gi teisėta?!. Ir čia liberalus snukis tvoja neatremiamą argumentą – todėl, kad aš taip noriu!..

2021 metų rudenį Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, kurio visi teisėjai arba konservatorių, arba liberalų statytiniai ir visi iki vieno klinikiniai rusofobai, atmetė „Maskvos kultūros ir verslo centro – Maskvos namų“ statytojo skundą, kad jam nebuvo išduotas statybos leidimas. Šis sprendimas galutinis ir neskundžiamas.

Ką galima pasakyti apie tokią liberalios rinkos veikėjų savivalę?! Gėda ir niekšybė, daugiau jokių kitų komentarų neateina į galvą. Tik ideologiniu pagrindu atrinktus paminklus griauti, naikinti, tuo kurstyti tautinę nesantaiką, etninę neapykantą yra labai trumparegiškas ir itin neatsakingas valdininkų elgesys. Jeigu Dievas protu neapdovanojo, tai nereikėtų taip atkakliai, periodiškai viešai demonstruoti savo ligos istoriją, mere! Jei tas pats pastatas būtų Vašingtono namai, jis tikrai būtų pripažintas Lietuvos architektūros perlu ir jo slenkstį bučiuoti kasdien rikiuotųsi eilės liberalų, konservatorių ir kitų Aukso veršio tarnų.

Reikia tikėtis, labai greitai ateis tas laikas, kai liberalų konservatorių sprendimais padaryta žala bus atlyginama ne iš Lietuvos biudžeto, mokesčių mokėtojų pinigais, o kiekvieno konkretaus tokio „sprendimų priėmėjo“ asmeninėmis lėšomis ir turtu.

Kuo toliau, tuo labiau koktu nuo tokių merų ir jų tarnystės ne miestiečiams, ne Lietuvos piliečiams, bet JAV korporacijų interesams. O kol kas, šlykštu, tikrai…

Jonas Kovalskis

Prenumeruokite naujienas:

- Never miss a story with notifications

- Gain full access to our premium content

- Browse free from up to 5 devices at once

Latest stories

spot_img