9.1 C
Telšiai
Pirmadienis, 26 rugsėjo, 2022
HomePublikacijosPalaikome „Achemos“ darbuotojų reikalavimus

Palaikome „Achemos“ darbuotojų reikalavimus

Date:

Tai, kas aktualu

Lemtinga diena ir karas prieš istoriją

Birželio 22-oji - diena, kai 1941-aisiais metais nacistinė Vokietija...

Lietuvos režimas irgi atsakingas už Ukrainos tragediją

Rusijos karinė operacija Ukrainoje yra tiesioginė Maidano perversmo pasekmė....

Русский перевод книги Альгирдаса Палецкиса

В России вышел русский перевод с литовского книги Альгирдаса...

Slapti „šnipų“ teismai, Berlynas susitars su Rytais, liūdnos Maidano metinės (video)

https://youtu.be/ILH7UtXP3uA Visuomeninio judėjimo „Teisingumo Aušra“ atstovai aptaria savaitės įvykius

Teisingumo Aušros turas po Lietuvą

2022 03 03 Dalyvauja: A. Paleckis, E. Švenčionienė, K. Juraitis https://youtu.be/3vq-Fhs7QZM
spot_imgspot_img

Teisingumo Aušros pareiškimas

2022 m. vasario 8 diena vienos didžiausių Lietuvos įmonių Jonavos „Achemos“ darbuotojai pradeda neterminuotą streiką. Tai bus pirma nepriklausomos Lietuvos istorijoje samdomų stambios privačios įmonės darbuotojų „proletariška“ protesto akcija. Streiką organizuoja azotinių trąšų gamybos bendrovės profesinė sąjunga, vienijanti daugiau nei trečdalį darbuotojų, kuriai vadovauja profsąjungos pirmininkė Birutė Daškevičienė. Anot jos, pagrindinis darbuotojų reikalavimas yra pasirašyti kolektyvinę sutartį, pagal kurią atlyginimai būtų indeksuojami kasmet, darbuotojams
būtų mokamos premijos, gerinamos jų darbo sąlygos.

Ji taip pat pareiškė, kad „Profesinė sąjunga padarė viską, kad su įmonės atstovais susitartų geruoju. Bet nei argumentai, nei situacijos analizė, nei piketai, nei raginimai tesėti duotus pažadus jau keletą metų nieko neduoda. Kolektyvinė sutartis nepasirašyta, informacija slepiama, netrūksta įvairių pažeidimų, visiškai neatsižvelgiama į darbuotojus“.

Priminsime, kad ne taip senai streikavo ir pavasarį žada pratęsti savo akciją Vilniaus viešojo transporto darbuotojai. Galimas dalykas, kad jei „Achemos “streikas pavyks, tai gali tapti užkrečiamu pavyzdžiu kitiems. Pavyzdžiui, su baltarusiškų trąšų tranzitu atsisveikinusiems „Lietuvos geležinkeliams“ ir „Klaipėdos jūrų uostui“.

Teisingumo Aušra palaiko teisingus ir teisėtus „Achemos“ profsąjungiečių reikalavimus, nes atstovaujame visiems samdomo fizinio ir protinio darbo darbuotojams, taip pat smulkiems verslininkams, eiliniams tarnautojams, pensininkams, bedarbiams – taigi absoliučiai Lietuvos gyventojų daugumai. Mums visiems būtina vienytis bei atkurti kovingas samdomo darbo žmonių tradicijas, jų  ryžtą kovoti už savo teises. Savo likimą reikia imti į savo rankas.

Valdantis Lietuva politinis elitas parodė, kad visiškai nelinkęs skaitytis su daugumos interesais. Jis atstovauja tik sau bei Briuseliui ir Vašingtonui, jis nacionalizuoja išlaidas ir privatizuoja pelnus. Po nemokšiško pandemijos valdymo, siautėjant rinkos stichijai, Lietuvos žmonių situacija smarkiai suprastėjo ir blogėja toliau. Minimaliai didinamos algos ir pensijos nekompensuoja infliacijos lygio ir tempų.

Kita vertus, valdžios vykdoma destruktyvi užsienio politika, kuri supykdė mus su artimiausiais kaimynais neigiamai atsiliepė ir Lietuvos verslui. Dėl įvairių ekonominių ir prekybinių karų, sankcijų ir kontrsankcijų, nuolatinio kainų kilimo, dujų ir transportavimo išlaidų pabrangimo, tranzito praradimo azoto trašų gamyba tampa nerentabili. Be to, ta pati „Achema“ dar priversta didžiąja dalimi išlaikyti ir skandalingai dėl įvairių korupcinių schemų pagarsėjusį suskystintų gamtinių dujų (SGD) laivą-saugyklą „Independence“.

Savotišką istorijos ironiją galima įžvelgti ir tame, kad Lietuvos valdžia palaikė 2021 m. vasaros protestus Baltarusijoje, taip pat ir streikus… Kaip sakoma, nekask kitam duobės. Avantiūristinė, ideologizuota bei militarizuota mūsų valdžios politika dabar bumerangu grįžta visiems Lietuvos žmonėms.

Mes visokeriopai remsime ekonominius streiko dalyvių reikalavimus ir tuo pačiu akcentuosime, kad norint pakeisti padėtį iš esmės, būtina keisti visą socialinį-ekonominį ir užsienio politikos kursą.

Teisingumo Aušros Infocentras

2022-02-03

Prenumeruokite naujienas:

- Never miss a story with notifications

- Gain full access to our premium content

- Browse free from up to 5 devices at once

Latest stories

spot_img