9.1 C
Telšiai
Pirmadienis, 26 rugsėjo, 2022
HomePublikacijosRyškėja nauja sausio 13 metinių prasmė

Ryškėja nauja sausio 13 metinių prasmė

Date:

Tai, kas aktualu

Lemtinga diena ir karas prieš istoriją

Birželio 22-oji - diena, kai 1941-aisiais metais nacistinė Vokietija...

Lietuvos režimas irgi atsakingas už Ukrainos tragediją

Rusijos karinė operacija Ukrainoje yra tiesioginė Maidano perversmo pasekmė....

Русский перевод книги Альгирдаса Палецкиса

В России вышел русский перевод с литовского книги Альгирдаса...

Slapti „šnipų“ teismai, Berlynas susitars su Rytais, liūdnos Maidano metinės (video)

https://youtu.be/ILH7UtXP3uA Visuomeninio judėjimo „Teisingumo Aušra“ atstovai aptaria savaitės įvykius

Teisingumo Aušros turas po Lietuvą

2022 03 03 Dalyvauja: A. Paleckis, E. Švenčionienė, K. Juraitis https://youtu.be/3vq-Fhs7QZM
spot_imgspot_img

Teisingumo Aušros pareiškimas

Sausio 13-ąją dieną bus minimi 1991 metų tragiški Vilniaus įvykiai, kai krito nekaltos aukos, kurių galėjo nebūti, žuvo nekalti mūsų žmonės, daugelis labai jauni.

Kasmet šią tragišką Lietuvos istorijos datą valdžia bando panaudoti tautos ir politinio elito konsolidavimo ir mobilizavimo tikslams, sajūdietiškų dvasių prikėlimui bei trafaretiško patriotizmo skatinimui. Tuo pačiu ir priminti apie klastingus ir agresyvius Lietuvos „priešus“, kurie vis budi ir tik ir laukia savo progos, kurie be paliovos vis „puola ir puola“. Tai proga dar kartą „įkalti“ į žmonių sąmonę oficiozinę,   landsberginę sausio įvykių versiją.

Bet šiais metais viskas atrodo kitaip. Ryškėja nauja sausio 13 metinių prasmė. Šį kartą greta Seimo, kur bus rengiamas oficialus valdžios surengtas Laisvės gynėjų dienos minėjimas, į kurį tradiciškai renkasi „elitas“ bei kur sakomos iškilios kalbos apie laisvę, demokratiją bei „sėkmės istoriją“ – šį kartą bus ir kitas renginys.

Įvairios nesisteminės opozicijos jėgos, neabejingi visuomenininkai, kiti žinomi mūsų šalies žmonės rinkosi13 valandą prie Seimo, nepasibaigus oficialiam, didžia dalimi veidmainiškam minėjimui. Jie skandavo „Seimą lauk!“

Dalyvavo ir „Teisingumo Aušros“ atstovai. Kodėl mums svarbi sausio 13 tema? Todėl, kad paskelbus Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, už kurią, deja, iš tikrujų buvo pralietas kraujas, greitai paaiškėjo, kad tai laisvė mažumai grobstyti, o daugumai – skursti.

Privatizacijos „dėka“ mūsų visų turtą pasisavino maža grupelė buvusios tarybinės ir naujos sajūdinės nomenklatūros atstovai. Atsirado socialinė nelygybė ir atskirtis. Vietoj ūkio vystymosi pagal planą jis ėmė degraduoti pagal rinkos dėsnius. Todėl žlugo pramonė ir žemės ūkis, merdi kultūra, medicina ir švietimas. Iš Vakarų atėjusi vaivorykštinė ideologija griauna tradicinę šeimą. Griūna ir pats žmogus. Šalies militarizavimas pasekė neregėtus mastus. Po kovos su pandemija priedanga nuolat pažeidinėjamos žmogaus teisės bei laisvės. Nepaisoma Lietuvos Konstitucijos.

Deja, ilga laiką tauta tiesiog atrodė lyg užhipnotizuota kilnių laisvės ir nepriklausomybės šūkių. Bet staiga, po 30 metų „letargo miego“, Lietuvos visuomenė atsibudo. 2021 metų vasara ir rudenį Vilniuje nugriaudėjo daugtūkstantiniai protesto mitingai, suaktyvėjo nesisteminė opozicija, o valdžia vis dažniau pradėjo priiminėti neadekvačius ir keistus, erzinančius žmones, sprendimus. Lietuvą ištiko gili sisteminė krizė.

Taigi, mes norėsime paklausti: Kas naikina Lietuvą? Kas sunaikino jos pramonę ir žemės ūkį, kultūrą ir moralę? Kas ubagais paleido trečdalį Lietuvos? Kas atvėrė duris kultūrinio ir moralinio nuopolio bangai? Kas įvykdė milijono žmonių trėmimą į Vakarus? Kodėl Briuselio įstatymai yra aukštesni už Lietuvos? Kur mūsų ekonominė, finansinė ir politinė nepriklausomybė? Kas sužlugdė Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę? Kodėl mes sukiršinti su kaimynais? Kodėl mūsų taikus kraštas taip sparčiai militarizuojamas? Ar patys valdžios atstovai ir jų atžalos pasirengė kariauti ir žūti kare?

Kas visa tai padarė? Tai padarėte Jūs – sėdintys Seime ir kitur valdžiažmogiai!

Visą Jūsų šaiką reikia keisti – ir mes tai padarysime.

Mes atkursime teisingumą.

Atkursime daugumos žmonių gerovę.

Ir atkursime tikrąją Lietuvos laisvę ir valstybingumą.

Teisingumo Aušros Infocentras

2022-01-13

Prenumeruokite naujienas:

- Never miss a story with notifications

- Gain full access to our premium content

- Browse free from up to 5 devices at once

Latest stories

spot_img